ТРЕНД В ІНДУСТРІЇ МОДИ. РОЛЬ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ


ТРЕНД В ІНДУСТРІЇ МОДИ. РОЛЬ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ

рыболовный порталрыболовный сайт
рыболовный форумфорум для рыбаков.

Прогнозування трендів - це креативний процес, що може бути зрозумілий і  застосований на практиці тим спеціалістом, хто ознайомиться із основними методиками прогнозування.

Професіонали не роблять за встановленими правилами чи за методом проб і помилок, а користуються теорією і практикою галузі. Прогнозування впроваджує шлях, який би направив виконавців на розширення їх поглядів щодо змін, передбачення майбутнього і проектування ймовірних результатів.

Виявлення трендів не є важким для тих, хто з головою поринає у світ поп-культури і трендових новинок. Прогнозисти збирають тренди, що з’являються поза суспільною інформацією, сприймаючи ті сигнали, що для інших є непомітними.FaithPopcorn, один із прогнозистів, що найчастіше згадується ЗМІ, називає це «штурм культури» - споглядання нового і інноваційного, а потім аналіз причин поза всім цим (1991).

            Кожен прогнозист використовує специфічні методи, але всі шукають ті засоби, які допомогли б передбачити настрій, поведінку і звички споживача. Адже тренди сигналізують про нові потреби, бажання і прагнення споживача, що виробники і продавці перетворюють на потенційний засіб отримання доходу. Виконавці використовують прогнози як певний вклад у планування. Маркетингові менеджери позиціонують товар на ринку, використовуючи довгострокове і короткострокове прогнозування. Ті, хто планують конкурентоздатні стратегії використовують техніки прогнозування, щоб проаналізувати певну частину ринку або позицію конкурентів. Розробники продукції, мерчандайзери і менеджери товарів використовують короткострокове прогнозування трендів у кольорі, текстилі, напрямку стилю для колекцій фірми.

Візуалізація і прогнозування.

У найвужчому розумінні, прогнозування намагається проектувати минулі тренди на майбутнє. Тренд – швидкоплинне зростання або спадання. Деякі тренди були актуальними протягом тисячоліть – наприклад, це зростання населення. Але всі тренди мають потенціал, і в кінці-кінців, виснажуються і зникають.

            Поки увага відволікається на найбільш захоплюючі і екстремальні лінії моди, механізм моди змінює тло і створює зразки для найдосвідченіших спостерігачів моди. Візуалізація допомагає прогнозистам зрозуміти і уловлювати рух моди і проектуватимайбутні його напрямки. Зазвичай три зразки відображають моду – криві, коливання маятника і цикли моди.

  • Криві модних трендів– модні тренди зазвичай класифікують за тривалістю і проникненням, що візуалізують як криві часу на горизонтальній осі та кількістю послідовників на вертикальній. У такий спосіб легше показати відмінності між короткочасними трендами, що називають примхами,і довготривалими, які називаютьсякласичними(Графік 1.1.).

    Графік 1.1.

  • 123Порівняння примх, що користуються популярністю короткий проміжок часу, і класичного одягу, який залишається стильним довгі періоди, можна подати у вигляді графіку, що відображає тривалість їх популярності.

  • Коливання маятника – коливання маятника передають періодичний рух моди між крайнощами, - наприклад, коливання від максі довжини до міні, від підкресленого до розмитого силуету, від вишуканості  до casual. Ці коливання можуть тривати як десятиліття, так всього і один модний сезон. Так коливання від енергійної краси 1980-х до невимушеності в одязі є правилом і до сьогодні. Деякі прогнозисти передбачають коливання в зворотну сторону. Haysun Hahn Future mode сприйняв 2004 рік як поворотний пункт для повернення до строгих ліній в жіночому одязі, до узгоджених ансамблів, традиційної картатої клітинки, офіційних суконь. Ініціали дизайнерів і логотипи компаній певний час сприймались як символи солідності, проте зараз споживачі віддають перевагу індивідуальному стилю, щоб не стати «ходячим оголошенням» - це коливання маятника, яке визнали Chanel, DKNY, Prada, Ральф Лорен (Lauren) та інші компанії, що і позначилося на розмірі і знаходженні фірмових знаків на товарі. Причиною цього, як вказують деякі прогнозисти, стали помітні відхилення споживання через терористичні напади 11 вересня 2001, інші вважають це частиною значно глибшого опору брендовим стратегіям і позиціонування себе як індивіда.
  • Цикли моди – цикли мають стабільну і регулярну періодичність. Було виділено економічні цикли і цикли у бізнесі, але вони досі  вважаються спірними. Варіації в довжині і глибині «циклів» роблять термін суперечливим і неправильним. Не зафіксовані, регулярні цикли, що повертаються, ідентифікуються і використовуються, щоб точно передбачити наступний цикл у бізнесі або моді.

            Прогнозування трендів має виявляти джерела, основні зразки, інформацію і темпи трендів.

            Найбільш цінуються в сьогоднішньому кліматі конкуренції - інформація і знання. Інформація - діловий актив, який може використовуватися як і всі інші фактори виробництва. Виконавчі рішення стають вагомішими у багатому інформацією довкіллі. Проте, отримання інформацію - тільки перший крок в процесі організіції, аналізу, розуміння, і вивчення. Інформацію легко знайти, проте важко просіювати, виділяти основне, об’єднувати її таким чином, щоб можна було вивчати. Прогнозування - процес, який надає інформації форму, а відповідно - дозволяє її вивчати.

            Прогнозування – це значно більше, ніж відвідування показів і відбір потенційних трендів, що можуть бути знижені в ціні (хоча, звичайно, це є частиною процесу). Прогнозування – це процес, що відшуковує діапазон змін кольорів і стилів, змін стилів життя і купівельних зразків, різних способів ведення бізнесу.Що найімовірніше з’явиться в найближчому майбутньому – фактично це процес переговорів між індустрією моди і споживачами, між різними сегментами і пропозицією.

            Хоча експерти одягу повинні бути і експертами в інформаційній області, що пов’язана з місцем в ланцюгу пропозиції, категорії продукту або ж трудових обов’язків, всіх виконавців у сфері одягу об’єднує та ж сама проблема – як зробити правильний продукт, запропонувати його в потрібний час, поширити в правильних

каналах та захопити увагу правильної споживчої категорії. Коли спеціалісти спілкуються лише один з одним або ж звертаються до інших, використовуючи специфічний жаргон, можливість співпрацювати вичерпує себе на етапі прийняття рішень. Партнерський прогноз в межах компанії і між компаніями в співпраці заохочує комунікацію через інформаційні обмеження.

            Довгострокове прогнозування (5 і більше років ) – це шлях дослідити майбутнє і побудувати загальне бачення на напрям розвитку компанії. Чарівне бачення притягує людей до кращого майбутнього. Короткострокове прогнозування (більше ніж за 1 рік) включає періодичний контроль довгострокового прогнозування і підлаштування його під обставини, що цього вимагають. Короткостроковий прогноз також потрібен, щоб координувати дії компаній в умовах промисловості та ринку. Прогнозування відкриває перспективи майбутнього день за днем, а тому впливає на прийняття щоденних ділових рішень. Виконавці балансують в певній точці теперішнього. Їх рішення засновані на минулому досвіді – історії моди, історії продажів, традиційних шляхах ведення бізнесу. Аналіз середовища відкриває вікно у майбутнє.

            Виконавці збирають корисну зовнішню інформацію, коли вони переглядають щоденну газету новин, спостерігають за телевізійними новинами, слухають радіо, їдуть на роботу чи спілкуються з людьми в обідню перерву. Різниця між інформацією зібраною в такий спосіб і інформацією при аналізі середовища – більш системний підхід і використання інструментів інформаційного керування. Структурні блоки такої системи представлені  в схемі (Графік 1.2).       

Майбутні дослідження         Прогноз

Детальне дослідження                   аналіз моди                                                                                         

моди, трендів

Дослідження спожива-

цьких тенденцій

                                                  аналіз тенденцій        комбіновані прогнози

Індикатори культури

                                                                      

 аналіз                                    

Партнери і конкуренти     конкурентноздатності

 

Теперішній час                      Майбутній час                                                  Графік 1.2

Прогнозування моди вимагає збалансованого алгоритму, щодо пошуку нових стилів та ідей - індикаторів культури, визначення вагомості демографічних змін, ідентифікації періодів оновлення модних трендів.

рыболовный магазинрыболовные снасти
Другие материалы в этой категории: « КЛАСИФІКАЦІЯ ТА РОЗВИТОК ТРЕНДІВ